#szponzor tartalom

Közoktatás Szponzor tartalom

„A duális képzésben a diákok azt csinálják kicsiben, amit aztán a felnőttek nagyban”

A 2024/25-ös tanévtől bruttó 275-450 ezer forintos fizetést is kaphat félévtől és tanulmányi eredménytől függően az az egyetemista, aki a MOL duális képzésében tanul, de a középiskolásoknak is bruttó 100 ezer forintos bér jár, ha a szakmájuk alapjait duális formában a cég százhalombattai Dunai Finomítójában vagy a tiszaújvárosi MOL Petrolkémia üzemben sajátítják el.

Nyelvtanulás Szponzor tartalom

Szabadságot ad és a maximumot hozza ki a vizsgázókból ez az új típusú nyelvvizsga

A piacon egyedülálló nyelvvizsga debütált tavasszal az Euroexamnél. Amellett, hogy a vizsgázók szabadon rendelkezhetnek arról, hogy egyénileg vagy párban szeretnének szóbelizni, az íráskészség vizsgarésznél is maguk dönthetnek a szöveg műfajáról és témájáról. A nyelvvizsga-piac helyzetéről és az új típusú nyelvvizsgáról Rozgonyi Zoltánnal, a Nyelvtudásért Egyesület Elnökével és az Euroexam vizsgaközpont vezetőjével beszélgettünk.

Campus life Szponzor tartalom

Érdemes váltani, ha jobbak az ajánlatok - ilyen diákszámla lehetőségek közül válogathattok

Ha szeptemberben kezditek az egyetemet és még nincs bankszámlátok, mindenképp csinálnotok kell egyet. De akkor is érdemes átböngésznetek a bankok diákoknak szóló ajánlatait, ha egyébként már van saját bankszámlátok, sok esetben ugyanis egy másik szolgáltatónál kedvezőbb feltételekkel bankolhattok, ha 18-25 év közöttiek vagytok. Összegyűjtöttük az öt legnagyobb magyarországi pénzintézet ajánlatait.

Felsőoktatás Szponzor tartalom

Fiatal rektor újrázott a mindössze 14 éves Óbudai Egyetem élén

Szokatlanul fiatalon, mindössze 42 évesen került 2019-ben az Óbudai Egyetem élére Kovács Levente villamosmérnök és egyetemi tanár, aki 2024-ben a második ciklusát kezdi meg a 2010-ben létrejött fiatal műszaki egyetem élén. A rektorral az elmúlt öt évről, a jövőbeli terveiről és a kutatásairól beszélgettünk.

Campus life Szponzor tartalom

Készpénzmentesen lehet igazán gondtalan a nyaratok

Fesztiválok, strandolás, külföldi- és belföldi utazások. A körülbelül 10 hetes nyári szünidőbe rengeteg program fér bele, amikhez elengedhetetlen, hogy pénzügyileg is tudatosak legyetek. Adunk néhány tanácsot, amit érdemes megfogadnotok, a pénzügyi tudásotok pedig akár tesztelhetitek is.

Campus life Szponzor tartalom

Ellenség és segítőkész barát is lehet a technológia a tantermekben

Ma már szinte az iskolában és az osztálytermekben is kikerülhetetlenek a digitális eszközök és alkalmazások. Bizonyos applikációk használhatók puskázásra, házi feladatok megoldására és fogalmazások írására, míg mások változatosabbá tehetik a tanórákat, színesebbé a tanulást és a számonkérést. Ahhoz viszont, hogy ez megvalósulhasson, ismerni kell őket.

Közoktatás Szponzor tartalom

A kréta, a papír és a digitális eszközök jól megférnek egymás mellett

Tankockák, Wordwall, Redmenta, Excel vagy Adobe Acrobat – csak néhány azon digitális platformok közül, amik segíthetik a diákokat a tananyag elsajátításában. Arról nem is beszélve, hogyha órán vagy a leckeírásnál kerülnek elő, akkor teljesen más kompetenciát fejlesztenek, mint a hagyományos módszerek.

Érettségi-felvételi Székács Linda

Nem csak a tanulás számít: így készülhettek mentálisan is az előttetek álló érettségire

Bár a megfelelő felkészültség is fontos, sokat számít a vizsgahelyzetekben az is, hogy a vizsgázó mennyire izgul, mennyire tudja azt leküzdeni, és hogy eléggé kipihent-e. A közelgő érettségi kapcsán Eppel-Pásztor Adrienn pedagógiai szakpszichológust kérdeztük arról, hogyan lehet a legjobban felkészülni az írásbeli és szóbeli érettségikre.